Čaj s ženšenem

Ženšen peruánský je bylina, která roste v jihoamerických Andách ve výšce přibližně 3000 m. n. m. Tamní obyvatelé jí však neřeknou jinak než královna And nebo Andská viagra. Je známá po celá staletí a stala se základem starověké incké medicíny. Nejčastěji je spojována s léčbou erekce, plodnosti či libida. Svou rostlinou stavbou připomíná řepu, dorůstá výšky přibližně 20 cm, přičemž nejznámější je díky své kořenové části. Ta dorůstá velikosti kolem 5 cm, ale právě v ní se ukrývají veškeré léčivé látky, pro které je natolik známá.

 

I když je ženšen peruánský známí již po celá staletí, moderní civilizace její léčivé účinky objevují až nyní. Není se čemu divit, jedná se o rostlinu, která se dlouhé roky schovávala ve vysokých nadmořských výškách And. Možná i díky tak krutým podmínkám, ve kterých žije, překypuje tolika pro tělo účinných látek. V jihoamerických Andách můžeme najít hned několik druhů této zázračné rostliny, které se povětšinou liší barvou. Mezi ty nejznámější patří ženšen červený, černý a žlutý. Látky v nich obsažené jsou stejné, liší se ovšem měrou. Nejvíce využívaný je pak právě ženšen žlutý, který je navíc nejvíce rozšířený. U nás ho najdeme ve formě jemně namletého prášku, lisovaných tablet nebo právě ženšenového čaje. Čaj s ženšenem je prospěšný na správnou funkci erekce, prostaty, zvyšuje libido a u obou pohlaví má příznivý vliv na plodnost.

 

Správné dávkování pro co nejlepší účinek

Maximální možné účinnosti je možné dosáhnout, pokud si denně dopřejete 2-4 g tohoto prášku 2x denně. Jako i u jiných doplňků stravy se doporučuje začít s menšími dávkami, které je možné postupně navyšovat dle potřeby. U ženšenového čaje se též nedoporučuje překračovat doporučenou denní dávku. První účinky by se měly dostavit přibližně za 4-6 týdnů užívání. Chuť ženšenu je doprovázena jemnou hořkostí, která nemusí zpočátku vyhovovat každému.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení