Maca žlutá

Své nenahraditelné místo v lidovém léčitelství si udržela dodnes, a i moderní doba našla pro kořen této silné a odolné rostliny, která dokáže přežít v extrémních přírodních podmínkách, mnoho využití.

Maca se objevuje ve třech variantách: žlutá, černá a červená. Všechny tři našly místo ve využití pro blaho lidského organismu. Dvě třetiny všech potravinových doplňků s touto rostlinou používá právě žlutou variantu.

Je oblíbená k dlouhodobému užívání především jako pomocník proti oxidačnímu stresu a hormonální nerovnováze. Její použití se doporučuje také pro zvýšení koncentrace a mentální bystrost. To ocení lidé všech věkových kategorií, od studentů po seniory, kteří si chtějí zachovat jasnou mysl. Oblíbená je také u sportovců, a proto ji najdete v přírodních produktech, které pomáhají dosáhnout lepších sportovních výkonů a udržet si dobrou fyzickou kondici.

Maca pomáhá také zlepšit průtok krve a tím podporuje lepší krevní oběh v celém těle. To ocení kromě sportovců i lidé se zdravotními obtížemi a také muži při sexuální aktivitě. Ale ani ženy nejsou ošizené a maca žlutá jim pravidelným použitím zajistí zmírnění symptomů při nástupu menopauzy a mladým ženám, které trpí PMS pomůže každý měsíc s nepříjemnými projevy menstruačního cyklu.

Tato rostlina se doporučuje také jako doplňující podpůrný prostředek při špatně fungující štítné žláze, pomáhá optimalizovat funkci nadledvinek a jde o preventivní prostředek k posílení imunitního systému s protizánětlivými účinky. Může být nápomocna při rekonvalescenci po nemoci a ve vypjatém životním období.

Maca žlutá je dostupná v prodejnách se zdravou výživou, v bylinkářství a v e-shopech se zaměřením na potravinové doplňky. Pro praktické použití ji lze užívat ve formě kapslí nebo pilulek, ale oblíbená je i prášková varianta. Jemně umletý usušený kořen se může jednoduše přidat do ovocné šťávy, do jogurtu, pomazánky a stejně dobře se dá zakomponovat do vařených jídel, protože nemá dominantní chuť ani aroma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení