Muira Puama

Když se tento strom dostal do Evropy, brzy se jeho účinky začaly využívat v lidovém léčitelství a dnes je součástí potravinových doplňků.

Jde o exotický strom s velmi silnou kůrou, který se může dorůstat výšky až do 5 metrů. Z kmene vyrůstají tenké větve, které na sebe upoutají pozornost v době, kdy strom rozkvete záplavou drobných bílých květů, které velice intenzivně voní.

Kromě druhu vyskytujícího se v Brazílii, je známý ještě další druh, který je rozšířený v deštném pralese v Amazonii.

Vlastnosti muira puama

Muira puama obsahuje různé účinné látky, které mohou být pro lidské tělo prospěšné. Jsou obsažené ve všech částech rostliny a zejména v kůře, stoncích a kořenech. Těmito látkami jsou: mastné kyseliny, rostlinné steroly a alkaloidy.

Afrodiziakum a stimulační účinek

Účinné látky z rostliny údajně stimulují centrální nervový systém v sexuální sféře a vyvolávají zvětšenou sexuální touhu. Této rostlině se přičítá schopnost zlepšit mužskou erekci. Obecně ale dodává vitalitu celému organismu, což se dá využít i pro lepší kondici při sportování.

Účinky na trávící soustavu

Další důležité uplatnění nachází u lidí s problémy s trávením. Dokáže stimulovat produkci žaludečních šťáv, které podporují proces trávení. Působí preventivně i jako prostředek k úlevě při náhlých obtížích.

Podpora svalů a omezení ukládání tuků

Látky, které muira puama obsahuje, podporují hubnutí dvěma způsoby. Uvádí se, že rozkládají tuky a zároveň podporují vznik svalové hmoty. Navíc jsou rostlině přisuzovány i účinky snižující cholesterol.

Revitalizace organismu

Některé recenze muira puama uvádí, že určité specifické látky obsažené v rostlině stimulují mozek v souvislosti s pocitem fyzické vitality a energie. To má pozitivní vliv na depresivní stavy, psychické vyčerpání a nervové poruchy.

Další přičítané schopnosti

Potravinové doplňky s obsahem výtažků z této rostliny by měly také podpořit chuť k jídlu v případech nechutenství. Měly by mírnit stavy vyčerpání, příznaky revmatismu, menstruační bolesti, bolesti kloubů.

Doporučuje se dodržovat doporučené dávkování uvedené na produktu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení