Problémy s erekcí v mladém věku

Problémy mohou být psychického, fyzického a hormonálního rázu a mohou také souviset se životním stylem. Výskyt rozvíjející se erektilní dysfunkce se zvyšuje s věkem, ale existuje také mnoho případů u mladých lidí.

U mladých mužů nelze podceňovat ani souvislost se špatným zdravotním stavem. Jde především o spojitost s cukrovkou a kardiovaskulárním onemocněním. Pokud jde o psychické příčiny, viníkem je nejčastěji stres a deprese.

Ignorování problému je nerozumné

U některých mužů lze problémy s erekcí v mladém věku řešit změnou životního stylu, která přináší značné zlepšení. Jiní mají dobré výsledky s potravinovými doplňky a s konzumací vitamínů a minerálů. Ignorování problému je nerozumné, zejména proto, že může být příznakem jiných zdravotních problémů.

Nemoci a obezita

Dosažení a udržení erekce vyžaduje zdravý krevní oběh. Ateroskleróza, tedy onemocnění pocházející z ucpaných tepen, může způsobit erektilní dysfunkci, ale také vysoký krevní tlak. Tento problém může být také známkou cukrovky, protože vysoké hladiny glukózy v krvi má vliv na stav cév (ty také přivádí krev do penisu během erekce).
Obezita je příčinou vzniku cukrovky a hypertenze, proto by mladí lidé s nadváhou měli svou hmotnost zredukovat.

Psychologické příčiny

Když starší muž zažije erektilní dysfunkci, často je třeba vyřešit fyzický problém, ale problém s erekcí v mladém věku je obvykle přičítán psychologickému problému. Stres na pracovišti, nedostatek peněz a zkušeností přispívají k rozvoji problému. Alkohol a drogy problém ještě zhoršují, stejně jako problémy ve vztazích a špatná komunikace s partnerkou.  
Pro některé mladé muže je touha podávat dobré výkony v sexuální sféře natolik důležitá, že se u nich objeví úzkost a strach, které způsobí absenci erekce. To je okamžik, kdy by měla zasáhnout rada zkušenějších. Čím větší jsou starosti o dobrý výkon, tím je to horší. Lékem je snížení stresu.

Hormonální příčiny

Hormonální problémy spojené s nízkou hladiny testosteronu, mohou být také zodpovědné za erektilní dysfunkci. I tento problém je řešitelný.

Zdravý životní styl

U některých mladých lidí s erektilní dysfunkcí může zdravější stravování, cvičení a hubnutí pomoci problém minimalizovat. Přestat kouřit cigarety a konzumovat alkoholické nápoje může také vést k lepším výsledkům.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení