Ženšen pravý

Ženšen pravý, též známý pod názvem Všehoj ženšenový patří mezi byliny, které jsou využívané již po staletí pro své léčebné účinky. První dochované zmínky o pravém korejském ženšenu pochází jak jinak než z Asie, kde byl objeven před více než tisíci lety. Je základem tradiční čínské medicíny a o jeho vzácnosti vypovídá i fakt, že v dávným dobách byl dokonce ceněn více než samotné zlato.

 

Kde můžeme ženšen pravý naleznout?

Jak už bylo výše napsáno, ženšen pravý má svou domovinu v Asie, ještě konkrétněji v Japonku, Číně a v Korei. Právě korejský ženšen by měl obsahovat největší množství pro tělo prospěšných látek, což bylo prokázáno i řadou nezávislých studií. Krom ženšenu pravého, můžeme obdivovat i ženšen peruánský neboli macu. Roste vysoko v jihoamerických Andách a i tato rostlina se může pyšnit léčivými účinky.

 

Ženšen pravý, který se nachází v Asii, je však považován za nejkvalitnější již z toho důvodu, že roste v přirozeném prostředí. Jedná se o rostlinu malého vzrůstu, která má jen pár nadzemních lístků a zpravidla jeden červený plod. Ženšen je však znám pro svou podzemní část, která má přímo zázračné účinky. Měří kolem 20 cm a svým vzhledem je velmi podobný zázvoru.

 

Účinky korejského ženšenu na lidský organismus

Ženšen pravý má rozmanité spektrum využití, pojďme si proto alespoň připomenout ty nejdůležitější. Jeho pravidelná konzumace přispívá k duševní rovnováze, odbourává stres a pomáhá k lepší koncentraci. Využívají ho ve větší míře sportovci, neboť zlepšuje fyzický výkon a dodává energii. Pomáhá při únavě, psychickém i fyzickém vyčerpání a podporuje činnost mozku a funkci učení.

 

Má pozitivní vliv na erekci u mužů, zvyšuje libido a plodnost. A v neposlední řadě účinně zvyšuje obranyschopnost organismu. Ještě stále přemýšlíte, zda tuto magickou bylinu zařadit do svého jídelníčku?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení