Alkohol a erekce

Muži dobře vědí, že nadměrné množství alkoholu a erekce se tak trochu vylučují. S alkoholem je to zkrátka těžké, na jednu stranu zvyšuje libido, pokud je však konzumován v nadměrné míře, může se milostný akt proměnit v trapas, na který bude dotyčný muž ještě dlouho vzpomínat se studem.

 

To že alkohol negativně ovlivňuje erekci, víme všichni, proč tomu ale tak je? Za vinou hledejme krevní oběh. Erekce představuje jeden z nejsložitějších procesů, které musí mužské tělo vykonávat. Je tak pochopitelné, že alkohol erekci může utlumit ve chvíli, kdy je konzumován v nadměrné míře. Konzumace alkoholu má za následek rozšíření cév, to by koneckonců nebylo nic špatného. Právě větší průtok krve, konkrétně do erektilních tělísek, má za následek ztopoření. Jenže aby krev v penisu zůstala, je zapotřebí aby se tato tělíska uzavřela a držela krev v penisu. V případě větší koncentraci alkoholu v krvi se však v normálním případě běžný průběh nekoná. Erektilní tělíska se plně neuzavřou a krev z údu pomalu odtéká, to má za následek ochabující erekci.

 

Pokud si dopřáváte alkohol s mírou, nemusíte se obávat, problémy s erekcí odezní za pár hodin. Je to vcelku přirozený jev, se kterým se za život potká každý druhý muž. Časté pití alkoholu v nadměrné míře už však může mít vliv nejenom na případnou erekci, ale i počet spermií.

 

Není to však jen samotný alkohol, který má za následek nedostatečnou erekci. Na vině může být třeba stres, úzkost či další psychické potíže. Erekce se zhoršuje i s přibývajícím věkem, pokud vám však ještě není více jak 50 let, je vhodná návštěva lékaře. Je možné sáhnout i po bylinných doplňcích stravy, které mohou erekci podpořit. Na trhu najdete celou řadu neinvazivních doplňků stravy, které fungují jako prevence a je dobré je užívat i v případě, kdy se vám problém s erekcí vyhýbá.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení