Bolest prostaty

Zvětšená prostata představuje palčivý problém, se kterým se musí nejčastěji potýkat muži staršího věku. Nejedná se přitom o ojedinělé případy, problémy s prostatou trápí podle výzkumů celých 60% mužů starších 50 let. Je tak vcelku pochopitelné, že muži při prvních symptomech jako je bolest prostaty či pocit pálení při močení, problém bagatelizují a nehledají okamžitě lékařskou pomoc.

 

Prostata je předstojná žláza, která vzniká ještě před narozením a je velká přibližně jako vlašský ořech. Prostata těsně doléhá na močový měchýř a skrz ní prochází močová trubice. Ve chvíli, kdy se začne prostata pomalu zvětšovat, začne utlačovat močovou trubici a brání v plynulém průtoku nejenom moči, ale i ejakulátu. Prostata je odpovědná za tvorbu tekutiny, která je součástí ejakulátu a má za schopnost ochránit spermie. Prostata tak do značné míry ovlivňuje i samotné početí.

 

Se zvětšující se prostatou přichází celá řada komplikací, která může mužům přidělat nejednu vrásku na čele. Do penisu je omezen průtok krve, tudíž je prostata velmi často spojována i s nedostatečnou erekcí. I když se jedná o nezhoubné onemocnění, přináší řadu problémů, které muže omezuje v pracovním i osobním životě. Přitom je možné zvětšení prostaty do značné míry předcházet za pomoci bylinných doplňků stravy s macou, kotvičníkem nebo zázvorem. Pomoci mohou i tzv. Kegelovy cviky, které jsou v tomto ohledu velmi účinné. Díky nim muž posiluje svalstvo pánevního dna, které má za úkol mimo jiné zlepšit erekci, pomáhá při inkontinenci a i s již několikrát zmíněnou prostatou. Urolog vám jistě ukáže, jak takové cviky praktikovat. A víte co je na nich nejlepší? Nikdo si nevšimne, že je právě provádíte. Představují nenáročný a přesto vysoce účinný způsob cvičení, který by měli muži zařadit do své každodenní rutiny. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení