Červený ženšen

Roste v hlubokých korejských lesích, po kterých nese svůj název Korejský ženšen. Patří k jedné z nejvýznamnějších exotických rostlin, které mají velmi dobré účinky na lidský organismus. Jeho kořen je hlavním zdrojem významných saponinů. Je jich celkem třicet čtyři druhů účinných látek saponinů, které jsou prokázány a zaznamenány. Dále jsou to tělu prospěšné antioxidanty, polysacharidy a peptidy. Kořen má tvar lidské bytosti a v klasické literatuře bývá přirovnáván ke kořenu života. V čínské medicíně je definován jako původní energie neboli veškerá energie našeho organismu.

 

Ženšen může být vyhledávaným zdrojem jako preventivní látka, ale taky jako doplněk při řešení vážných onemocnění nebo látka k dořešení již prodělaných nemocí. Lidé ho vyhledávají v mnoha případech. Skvělí zdroj prevence nebo k nastartování již oslabeného organismu.

 

Řekneme si něco o jeho působení na lidský organismus. Kdy jsou jeho účinky prospěšné a kdy bychom se měli jeho užívání raději vyhnout.

Nejdříve pár varovných signálů. Ženšen není vhodný v období těhotenství, při kojení a pro děti. V tomto období ženšen neužívejte. Dále jsou vedeny spekulace u osob s vyšším krevním tlakem. Lidé by užívání měli nejdříve konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

 

Teď k těm pozitivním a jedinečným účinkům ženšenu. První a nejvýznamnější účinek má na samotný imunitní systém a vše spojené s ním. Dokáže organismus znovu podpořit k vytvoření obranyschopnosti a zvýšení ochrany před nežádoucími vlivy. Skvělým pomocníkem v chřipkovém období, které je provázeno nachlazením a snížením naší energetické obrany. Rovněž podporuje zvýšení energie a tím snížení pocitů únavy, slabosti a vyčerpání. Zlepšení duševního i fyzického stavu.

Druhým pomocníkem je v oblasti intimního života a vitality především u mužů. Má velmi pozitivní vliv na potenci a zvyšuje mužské libido. Je vhodným doplňkem při potížích a při snaze o potomka.

Dále kladně působí na hladinu glukózy v těle, na činnost kardiovaskulárního systému, zlepšuje cirkulaci krevního oběhu a zlepšuje činnost mozku a jeho paměť.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení