Co na prostatu?

Mysleli jste si až doposud, že je zvětšená prostata doménou pouze starších mužů, možná vás tento článek jednou pro vždy vyvede z omylu. Jedná se o nejčastější problém mužů ve zralém věku, to ovšem neznamená, že se vyhýbá i těm mladším. Zvětšená prostota vytváří překážku v průtoku moči a do značné míry ovlivňuje mužův společenský život. Častá potřeba močení, bolest či pálení při močení jsou prvními indikátory, které dokáží odhalit začínající zdravotní problém. I když řada mužů nevěnuje zvětšené prostatě příliš velkou pozornost, její neléčení není dobré přehlížet. Včasné řešení může v budoucnu zabránit eskalaci problému, který je zapotřebí mnohdy řešit chirurgickou cestou.

 

Zvětšená prostata je často spojována s mýtem, že může zvyšovat riziko rakoviny prostaty, tento mýtus je však už dlouhodobě vyvrácen. I když rakovina patří do zdravotních problémů, které můžeme do značné míry přehlížet, přesto není dobré odkládat vyšetření a následnou léčbu. A co na prostatu? Příznivý vliv na prostatu mohou mít i doplňky stravy, které jsou složeny hned z několika bylin. Ty ovlivňují nejenom funkci prostaty, ale zvyšují libido nebo podporují chuť na sex.

 

Podle statistik si na prostatu stěžuje celých 60% mužů nad 50 let. Není však pravidlem, že tímto nepříjemným onemocněním trpí pouze starší muži. Celých 15% mužů ve věku od 40-50 let se potýká se stejným problémem. Mnoho mužů však tento problém podceňuje, bagatelizuje, případně se bojí návštěvy urologa. Při neléčení však dochází ke stále se zvětšujícím stěnám močového měchýře a na ten je při močení kladen zvyšující se odpor. To může dojít až do stádia, kdy muž není schopen sám vykonat potřebu. Odkládán léčby může vést k infekci a následnému vzniku bolestivých močových kamenů. Co na prostate? Kombinace zdravého životního stylu a bylinných preparátů, které fungují jako prevence.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení