Diskuze o problémech s erekcí

Diskuze o problémech s erekcí jsou mezi muži zkrátka tabu, to je ovšem možná na škodu. Empatie a porozumění či zjištění, že tento problém netrápí jenom je, by jim možná přidal na sebevědomí. Mnoho mužů ovšem vlivem ostychu mnohdy odkládají návštěvu lékaře a raději spoléhají na odborné články na či vyhledávají diskuze o problému s erekcí na internetu. Mnohdy pak vlivem marketingových slibů zakoupí první produkt, který jim přistane v hledáčku. Kdy je možné poruchy erekce řešit přírodními doplňky stravy a kdy je naopak zapotřebí odborná léčba?

 

Dočasný problém či erektilní dysfunkce?

O erektilní dysfunkci je možné hovořit až v případě, kdy problémy s erekcí přetrvávají delší dobu než 6 měsíců. V tu chvíli je už návštěva lékaře na místě, ten může vyloučit vážnější zdravotní problém, případně předepsat vhodnou medikaci, která muži přidá sebevědomí nejenom v sexuálním životě.

 

Povětšinou je však na vině jiný faktor než fyzický problém. Jen málo mužů si uvědomuje, že jejich psychika a kvalita erekce jdou ruku v ruce. Přepracování, nedostatek spánku, úzkost či deprese mohou mít neblahý vliv i na mužům sexuální výkon. Dále to mohou být i některé medikamenty s beta-blokátory, které jsou známé pro své vedlejší účinky spojené s poruchami erekce. A v neposlední řadě nesmíme opomenout špatný životní styl, nadměrnou konzumaci alkoholu či antidepresiva, které celkově slouží k útlumu organismu. 

 

Při lehké formě poruchy erekce spolehlivě postačí bylinné doplňky stravy třeba s macou peruánskou či kotvičníkem zemním. Pomoci také mohou tzv. Kegelovy cviky, které byly vyvinuty již v roce 1948 a s jistými obměnami se používají až dodnes. A víte, co je na nich úplně nejlepší? Je možné je provozovat kdekoliv a kdykoliv bez povšimnutí okolí. Jejich pravidelné cvičení má příznivý vliv nejenom na kvalitu erekce, ale i prostatu či inkontinenci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení