Jak doplnit testosteron

Není to všeobecné známá informace, ale kromě příznivého účinku zvyšování libida, pomáhá vysoká hladina testosteronu udržovat svaly, kosterní systém a oběhový systém, včetně dobré a silné srdeční aktivity. Kromě toho stimuluje metabolismus, zlepšuje koncentraci a paměť, zlepšuje náladu a kvalitu spánku.

Příčiny nízkého testosteronu

Hladina testosteronu začíná klesat přibližně od věku 30 let a tím začíná proces pomalého stárnutí. Naštěstí existuje několik způsobů, jak doplnit testosteron a udržovat jeho hladinu na vysoké úrovni. A začít se dá hned.

Pár rad, jak doplnit testosteron u muže pomocí výživy

  • Jezte více brukvovité zeleniny

Brokolice, zelí, květák, růžičková kapusta jsou zeleninou, která optimálním způsobem ovlivňuje produkci testosteronu. Na jídelníčku by se tato zelenina měla objevovat několikrát týdně.

  • Doplňte Omega 3

Užívání více Omega 3 pomáhá udržovat stres pod kontrolou a tím i produkci kortizolu, který ovlivňuje testosteron. Přírodním zdrojem Omega 3 jsou tučné ryby, jako jsou sardinky a ančovičky, losos, makrela a vlašské ořechy.

  • Získejte více zinku ke zvýšení testosteronu

Zinek je základní minerál, který není syntetizován lidským tělem, ale je pro tělo nezbytný. Ovlivňuje imunitní systém a také testosteron. Abyste se vyhnuli nedostatku zinku, doplňte svůj jídelníček o měkkýše, kraby, humry, ústřice, hovězí maso, mušle, dýňová semínka, špenát a kešu.

  • Omezte alkohol, příčinu nízkého testosteronu

Alkohol obsažený ve víně, pivu a lihovinách brzdí produkci testosteronu. Alkohol navíc negativně ovlivňuje funkci jater, kde se testosteron přeměňuje na estrogen, mění rovnováhu mezi estrogenem a testosteronem. Omezte tedy příjem alkoholu na půl sklenky červeného vína denně a o víkendu pivo.

  • Vitamin D je skvělý doplněk testosteronu

Vitamín D má ochranný účinek na testosteron, omezuje jeho přeměnu na estrogen. Vitamín D získáte pobytem na slunci a také v doplňcích stravy.

  • Jezte potraviny bohaté na selen

Selen je minerál nezbytný pro mužskou plodnost a hraje zásadní roli v produkci testosteronu. Ve stravě je často nedostatečný, proto zkuste jíst více jater, brambor, měkkýšů a ořechů, abyste svému tělu dodali správné množství.

  • Vyzkoušejte potravinové doplňky

Jednoduchý způsob, jak získat testosteron a svému tělu dodat vše potřebné, aby fungovalo, jak má, je také možnost zařadit do jídelníčku kromě vhodné stravy některé z potravinových doplňků, které obsahují přírodní testosteron.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení