Jak zvýšit hladinu testosteronu

U dospělých mužů je tento hormon velice potřebný. Ovlivňuje nejen jejich plodnost, ale i libido a charakteristické mužské rysy. Po 30. roce života začíná množství testosteronu klesat. Jde o individuální proces, jehož průběh je u mužů různý.

Kromě běžné tvorby hormonů jde také zvýšit jeho hladinu několika způsoby a na toto téma existuje celá řada rad, doporučení a vědeckých studií.

Před rozhodnutím začít užívat léky na zvednutí hladiny testosteronu, by mělo být samozřejmostí nechat si změřit u lékaře hladinu tohoto hormonu a teprve podle zjištěných hodnot případně zvolit léčbu pro navození hormonální rovnováhy. Jde o ideální postup, jak zvýšit hladinu testosteronu.

V případě, že by se množství hormonu zvýšilo nekontrolovaně, je provázeno celou řadou negativních příznaků, jako je deprese, agresivita, podrážděnost, nervové problémy.

Přirozené možnosti, jak zvýšit testosteron

Existuje i přirozený způsob, jak zvýšit testosteron u muže bezpečným způsobem.

  • Výborným pomocníkem je v tomto případě sport, a to s velkým výběrem druhů sportovních aktivit. Pouze se nedoporučuje praktikovat jízdu na kole a na koni. Velice dobrým stimulantem na tvorbu testosteronu je silové cvičení s činkami a závažím. Nejvíce doporučovanou sportovní aktivitou je trochu překvapivě jóga.
  • Produkci hormonu lze podpořit také vhodnou stravou. Mezi celou škálu doporučených potravin patří ořechy, různé druhy ovoce (jablka, pomeranče, banány, jahody, hrozny atd.), samozřejmě i zelenina (zelí, okurky, kořenová zelenina, rajčata, petržel), obiloviny (pohanka, divoká rýže, bulgur, oves), netučné maso a také ryby a mořské plody (krevety, ústřice, sardele, slávky). Vhodné je i koření jako je zázvor, chilli, kari, česnek. K doporučení patří také ty produkty, které by se měly co nejvíce omezit. Jde hlavně o alkohol, sůl a cukr. Měla by se omezit nadměrná spotřeba kávy.
  • Na trhu je také celá řada potravinových doplňků, které jsou zaměřeny na tento problém. Jde o kombinaci podpůrných bylin s prokazatelně pozitivními účinky, vitamínů a minerálů (vitamín C, vitamíny z řady B, zinek), omega-3 tuků, vlákniny a bílkovin.

Výrobky zvyšující testosteron u mužů se dají běžně koupit v obchodech s potravinovými doplňky a zdravou výživou.

Hlídat si testosteron se rozhodně vyplatí. Nízká hladina hormonu je zodpovědná za potíže s prostatou, s kardiovaskulárním systémem, za oslabení imunitního systému a špatnou paměť.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení