Maca (Lepidium Meyenii)

V místě původu se maca používá také jako čerstvá zelenina a zajímavostí je, že jde o jediný druh zeleniny, který je schopný růst a dozrát v této vysoké nadmořské výšce.

Důvod, proč je tato rostlina žádaná po celém světě je jednoduchý, lidé objevili účinky kořenu maca.

Maca je často přezdívaná jako „peruánský ženšen“, ačkoliv z botanického hlediska nemá s touto rostlinou nic společného. Jde o to, že maca peruánská účinky ženšen připomíná. Prospěšné vlastnosti této rostliny jsou známé už stovky let a původní obyvatelé And si ji cenili jako zázračný lék na plodnost a sílu.

Na trhu na tuto užitečnou rostlinu můžete narazit ve formě pilulek, tekutého extraktu nebo prášku. Známé jsou účinky maca na zvýšenou odolnost a vitalitu. Pomáhá regulovat endokrinní systém a v této spojitosti napomáhá při zvládání duševního i fyzického stresu.

Pozitivní účinky z ní dělají výborný potravinový doplněk s omlazujícím vlivem na mužské i ženské reprodukční schopnosti. Svým působením se stará o hormonální vyváženost, což ovlivňuje náladu, ale třeba také kvalitu pleti.

Rostlinka maca roste ve více odrůdách, které se od sebe liší nejen barvou, ale i složením a množstvím jednotlivých užitečných látek. Nejčastěji se pro potravinové doplňky zpracovává maca černá, žlutá a červená.  Vhodně nakombinovaná maca účinky v přípravcích potom optimalizuje.

Vzhledem k tomu, že i pro ženy má kořen této léčivky význam, rozhodně prospěje dát si pravidelně šálek čaje z této rostliny. Pozitivní účinky maca čaje se dostaví při pravidelném čajovém rituálu velmi brzy a ženy v menopauze určitě ocení zmírnění příznaků v tomto citlivém životním období, zejména snížení stavů úzkosti a častých depresí či bezdůvodné změny nálady, které mohou způsobit řadu nepříjemností jak doma, tak i v zaměstnání, obzvláště pokud se přidá nesoustředěnost.

Čaj ovšem není jedinou variantou, stejné účinky maca prášku lze využít přidáním do jogurtu, pomazánek nebo ovocných a zeleninových šťáv.

Přípravky vyrobené z kořene této rostliny se dají používat dlouhodobě, ale u většiny bylinných produktů se doporučuje užívání v cyklech s pauzami. Optimální je po měsíci používání týden vynechat.

S tímto 100% přírodním doplňkem je organismus obohacený o bílkoviny, esenciální aminokyseliny, rostlinné steroly, které pomáhají v boji proti škodlivému cholesterolu a také vitamíny (C, E, řady B) a minerály (hořčík, vápník, železo, selen).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení