Účinky argininu

Problémy s erekcí mohou potkat každého muže, i když si to nikdy nepřizná. Většinou se jedná o krátkodobý problém, který je zapříčiněn zvýšenou mírou stresu, konzumací většího množství alkoholu nebo vyčerpáním. Tento problém odezní v průběhu několika hodin, kdy se organismus opět dostane do rovnováhy. Pokud se však jedná o dlouhodobý problém s erekcí, je dobré vyhledat odbornou pomoc. Sexuolog pomůže odhalit příčinu a následně předepsat vhodnou medikaci, která dokáže problém vyřešit. Jenže ne každý muž se cítí na návštěvu lékaře navíc s ožehavým tématem, které je pro řadu mužů tabu. S lepší erekcí mohou domoci i bylinné doplňky stravy s L-argininem.

 

L-arginin je esenciální aminokyselina, kterou můžeme společně s dalšími aminokyselinami najít běžně ve stravě. Tělo tuto látku nedokáže za určitých situací samo vytvořit, proto jí musíme tělu dodávat ve stravě. Arginin můžeme najít v červeném masu, hrášku, sóje, oříškách nebo třeba v čokoládě. V případě, že je vaše strava pestrá, není zapotřebí ho tělu nijak dodávat. Pokud vás však dlouhodobě trápí problémy s erekcí, často sportujete či je vaše tělo vystaveno dlouhodobě fyzické zátěží, je dobré tělu dodávat arginin i pomocí doplňků stravy.

 

Spektrum příznivých účinků argininu na lidské zdraví je opravdu široké. L-arginin totiž zlepšuje imunitní reakci organismu nebo pomáhá s lepší regenerací. Podílí se na kvalitnější erekci a aktivně bojuje s vysokým obsahem cukru v krvi. Pomáhá také s lepší cirkulací krve v těle, i z tohoto důvodu ho hojně využívají sportovci pro zvýšení příjmu živin a lepší okysličení svalů.

 

Doporučená denní dávka argininu je kolem 5 g denně, ze začátku se ale doporučuje menší množství. Nadměrná konzumace může mít za následek bolesti břicha, nadýmání nebo žaludeční problémy. Stejně jako u jiných doplňků stravy však při jeho konzumaci buďte obezřetní.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení