Arginin v potravinách

L-arginin je tzv. semi-esenciální aminokyselina, to znamená, že jí naše tělo za určitých podmínek není schopno vytvořit. Je tak zapotřebí ho tělu dodávat v potravě, případně v podobě bylinných doplňků stravy. A to hlavně v případě, kdy se tělo nachází ve fázi vývoje nebo růstu, rekonvalescence po úrazu případně při zvýšené tělesné námaze. Arginin se také doporučuje u mužů, kteří mají problémy s erekcí.

 

V jakých potravinách můžeme tuto esenciální aminokyselinu najít?

Dodávat tělu L-arginin se doporučuje ve chvílích, kdy má tělo problém s jeho výrobou. Najdeme ho ve stravě, kterou běžně konzumujeme a není tak zapotřebí konzumovat jiné potraviny než obvykle. Arginin v potravinách nabízí přírodní vestu, jak zajistit tělu jeho dostatek. Nachází se například v červeném masu, hrachu, sóje, cizrně, v oříškách nebo čokoládě. Za normálních okolností není zapotřebí tělu arginin dodávat v podobě přírodních doplňků. Ty se doporučují v případě zvýšené fyzické zátěže, v rekonvalescenci po těžkých úrazech či při pravidelném sportu. Arginin je hojně rozšířen u sportovců, neboť pomáhá zvyšovat průtok krve, díky kterému dochází k lepšímu okysličení svalů.

 

Důležitost argininu v potravinách

Potraviny s argininem jsou pro tělo nesmírně důležité, a proto bychom alespoň některé z nich měli pravidelně zařadit do svého jídelníčku. Muži jako bonus uvítají i lepší erekci, právě těm jsou doporučeny doplňky stravy s L-argininem v případě, kdy se dlouhodobě potýkají s tímto problémem. Jeho doporučená denní dívka činí kolem 5 g, která se doporučuje nepřekračovat, v případě vyšší dávky se mohou objevit některé zdravotní problémy, jako je bolest břicha, nevolnost nebo průjem. Jedná se však spíše o dlouhodobější nadměrné užívání, které vede k těmto obtížím. Jednorázově vyšší dávka argininu nebyla nikdy spojena s žádnými nežádoucími účinky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení