Účinky korejského ženšenu

Korejský ženšen je znám už po staletí díky svým silným afrodiziakálním účinkům. Ve volné přírodě je k vidění jen vzácně a proto se musí pěstovat na farmách v Asii. Korejský ženšen je navíc vysoce ceněný i díky faktu, že na sklizeň je potřeba čekat celých sedm let. A jaké jsou účinky korejského ženšenu? Korejský ženšen se nejčastěji používá k léčení nejrůznějších sexuálních dysfunkcí nebo ke zlepšení paměti. Už po staletí je hojně využívat v tradiční čínské medicíně.

 

Korejský ženšen v tradiční medicíně

Korejský ženšen je též znám pod názvem červený ženšen a můžeme ho najít v některých doplňcích stravy na zlepšení erekce. Na trhu je znám i tzv. americký ženšen, který má podobnou barvu a dokonce potřebuje ke svému růstu i podobné klimatické účinky, přesto je jejich použití diametrálně odlišné. Korejský ženšen se už po celá staletí využívá v tradiční medicíně jako prostředek při sexuálních dysfunkcích nebo zvýšen libida.

 

Korejský ženšen můžeme nejčastěji naleznout ve formě čaje nebo tinktury. Jedná se o celosvětově uznávanou rostlinu, která patří mezi adaptogeny. To znamená, že se rostliny využívá k odbourání nahromaděného fyzického či duševního stresu. U nás je součástí celé řady preparátorů, které jsou povětšinou určeny k zlepšení sexuální kondice či léčení erektilní dysfunkce.

 

Muži, kteří se léči s erektilní dysfunkcí, by měli zauvažovat, zda do svého jídelníčku nezařadit již výše zmíněný korejský ženšen. Je totiž známo, že v tradiční asijské medicíně je tato rostlina využívána už po celá staletí jako léčba na právě tento druh onemocnění. Kořen ženšenu má blahodárný vliv na sexuální apetit a zároveň může mít příznivý vliv na počet spermií. Jedná se také o silné afrodiziakum, které přináší tížené ovoce nejenom v sexuálním životě. Ženšen pomáhá bojovat s nahromaděným stresem, případně podporovat činnost mozku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení