Zánět prostaty

Jak se toto běžné onemocnění projevuje

jako každé onemocnění, i zánět prostaty má svá specifika. Nejčastější projevy zánětu prostaty se mohou přihlásit způsobem, který nemocný nemusí s tímto onemocněním spojovat. Jde především o pocit únavy a fyzického vyčerpání. To má za následek zvýšenou potřebu spánku a odpočinku. Někdy se k tomuto zdravotnímu problému přidává i nadměrné pocení nebo zvýšená teplota. Ve stavu nepřetržité únavy se potom přidávají bolesti svalů a kloubů, špatná nálada a nechuť cokoliv dělat. Tyto stavy mohou přejít do celkové deprese. Dalším problémem, se kterým se musí muži potýkat je sexuální disfunkce, která v sobě zahrnuje problémy s erekcí a snížené libido.

Tím ale nepříjemné projevy této nemoci nekončí a často přichází bolest v oblasti prostaty. Ta je tupá a proměnlivá a může přecházet do třísel, genitálií, do boků a dolní části zad. Nepříjemnosti přicházejí i při močení, které je bolestivé, nejde často bez tlaku a obtěžuje opakovaně v noci. Moč je často kalná a může se v ní vyskytovat krev.

Jak tento problém řešit

Velice rozumným řešením je vyhledat před návštěvou urologa nejdříve svého praktického lékaře a ten by měl pacienta poučit o léčbě zánětu prostaty a také o možnostech, kterými lze obtíže zmírnit a také jim do budoucna předcházet.

S prevencí této rozšířené nemoci je spojená celoživotní zdravá životospráva. Přínosem je na zánět prostaty dieta a vhodné přírodní potravinové doplňky. Stejně důležitý je i dostatek pohybu, omezení jízdy na kole, při sedavém zaměstnání si dělat časté pauzy na protažení těla, omezení množství alkoholu a pití bylinných čajů s močopudnými účinky, které vyplavují bakterie z močové trubice. Přírodní potravinové doplňky by měly obsahovat látky pro prokrvení a s protizánětlivými účinky. Nejčastěji se prodávají ve formě tobolek, což je velmi praktické pro užívání, ale jsou i verze v prášku nebo tekuté extrakty, které lze přidávat například do energetických nápojů nebo ovocných šťáv.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení