Bolest prostaty

Zvětšená či bolestivá prostata je ožehavé téma, které je pro řadu mužů stále tabu. Přitom se nejedná o ojedinělý případ, ale celosvětový problém, který za život dokáže potrápit v průměru každého druhého muže. Řada mužů se přitom mylně domnívá, že bolest prostaty se objevuje až v pozdním věku, není tomu ale vždy tak. Bolestivá prostata přitom představuje palčivý problém, který může muže vyřadit nadobro ze společenského života. Vytváří překážku v průtoku moči, která následně zabraňuje v plnému vyprázdnění močového měchýře. Přitom se jedná o problém, jehož příznaky je poměrně snadné léčit. Rozhodně není dobré počáteční projevy zvětšené prostaty přehlížet a smířit se s aktuálním stavem. Včasné řešení totiž mnohdy pomůže zabránit zhoršení tohoto onemocnění, které může v nejhorších případech vést až k chirurgickému zákroku.

 

Zvětšená prostata se velmi často spojuje i s vyšším rizikem nádorového onemocnění. To je naštěstí už dlouho vyvrácený mýtus. Přesto je zvětšená prostata problém, který není dobré brát na lehkou váhu. Podpůrnou medikací v tomto případě mohou být bylinné doplňky stravy, které mohou projevy zmírnit, případně jim dlouhodobě předcházet.

 

Jak se zvětšená prostata projevuje?

Zvětšená prostata představuje problém, o kterém muži neradi mluví. Pokud se u nich první symptomy objeví, většinou je přehlíží. První příznaky se mohou objevovat již v raném věku a je dobré s jejich léčením začít co možná nejdříve. Povětšinou se muži setkávají s častým močením, a to i několikrát během dne. Častým jevem je pálení či tupá bolest při močení. Proud moči je velmi slabý a závěr domočování probíhá ve formě kapek. I po opuštění toalety má muž stále pocit plného měchýře, který ho omezuje v osobním i profesním životě. V některých případech může být zvětšená prostata doprovázena únikem moči.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení